ANTALYA MURAT PAŞA TARİHİ YERLER ESERLERİ VE TURİSTLİK MEKANLARI ~ Tarihi ve Turistik Yerler

ANTALYA MURAT PAŞA TARİHİ YERLER ESERLERİ VE TURİSTLİK MEKANLARI

Tarihçe 
Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan 504 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 Eylül 1993 tarihinde 7 ilde Büyükşehir Belediyesi kurulması kararlaştırıldı. Bu Kanun Hükmünde Kararname ile Antalya, Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuştu. Antalya’nın Büyüksehir Belediyesi’nin statüsüne geçmesi ile birlikte, Muratpaşa Belediyesi Alt Kademe Belediyesi olarak kuruldu. 22 Mart 2008 tarih ve 26824 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun ile, Antalya ili sınırları içerisinde merkez ilçe niteliği taşıyan 5 yeni ilçe kuruldu. Bu kanun ile birlikte Muratpaşa Belediyesi ilçe belediye konumuna geldi.

27 Mart 1994 yılında yapılan yeril seçimle Mehmet MANAVOĞLU, Muratpaşa Belediyesi’nin ilk Başkanı oldu.

29 Mart 1999’da yapılan yerel seçimde Mak. Müh. Süleyman EVCİLMEN Muratpaşa Belediye Başkanı seçildi.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Mak. Müh. Süleyman EVCİLMEN, Muratpaşa yaşayanlarının büyük desteği ile ikinci dönem için de Muratpaşa Belediye Başkanı seçildi.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Muratpaşa yaşayanlarının yaklaşık yüzde 60’ının desteğini alan Mak. Müh. Süleyman EVCİLMEN üçüncü dönem için Muratpaşa Belediye Başkanı seçilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Kaynak:http://www.muratpasa-bld.gov.tr/Default.aspx

Puanlama:

0 yorum:

Yorum Gönder

Kayıtsız kullanıcılar anonim seçeneği ile yorum yapabilirler.Unutmayın yorumlarınız yönetici onayından geçecektir.